Modlitwa o rozeznanie powołania

Modlitwa ta jest owocem rozeznania wielu osób w naszej grupie i jest wyrazem naszej troski o dobro, które Bóg zamierzył, a które z jakiejś przyczyny nie może się zrealizować. Stajemy razem i podejmujemy modlitwę prosząc, aby Bóg przyszedł ze swoją łaską do każdej osoby z naszej wspólnoty, właśnie w kwestii powołania.

Modlimy się w dwóch konkretnych intencjach:

  1. o łaskę uzdolnienia każdego z nas do rozpoznania i przyjęcia wszystkiego, co Bóg chce nam dać (jakie jest moje powołanie)
  2. o łaskę wypełnienia powołania dla każdej osoby, która jeszcze nie realizuje swojego powołania (aby moje powołanie się konkretnie wypełniło)

Forma modlitwy

Zapisujemy się na listę, wysyłając e-mail na mój adres: urszulagolos(at)gmail.com, zobowiązując się do modlitwy w danym dniu. W tym czasie ofiaruję moją modlitwę w ciągu całego dnia, dobrowolny lekki post i eucharystię w intencji tych osób, które mają niezrealizowane powołanie we wspólnocie.

Pamiętajmy, że w naszej modlitwie najważniejsza jest intencja serca!
I  taki miły fakt: Osoba modląca się w danym dniu, modli się również o poznanie, przyjęcie i wypełnienia powołania we własnym życiu.

Modlitwa św. Ignacego:

Zabierz, Panie i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum i wolę mą całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś, Tobie to Panie oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni, wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość twą i łaskę, albowiem to mi wystarczy.

Myślą przewodnią do tej modlitwy jest fragment Ewangelii:

Jezus im odpowiedział: << Miejcie wiarę w Boga! Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: „Podnieś się i rzuć się w morze”, a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie. A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze >>. (Mk 11, 22-25)

Modliliśmy się przez rok: od lutego 2010 roku do końca lutego 2011 roku. Kontynuujemy od 9 października 2011 aż do

Osoba odpowiedzialna za koordynację modlitwy: Urszula Gołoś

Aktualny kalendarz modlitw w intencji Wspólnoty:

« Poprzedni Luty 2019 Następny »
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28